Jak pomóc?
Częstochowskie Stowarzyszenie Reumatyków i ich Sympatyków
adres korespondencyjny: ul. Focha 19/21, 42-217 Częstochowa
nr. KRS -0000341552
REGON -241385482
NIP 5732787048
DLACZEGO MY?
Jest tyle wspaniałych i wzruszających apeli o wsparcie. Dlaczego warto wspomóc właśnie nasze Stowarzyszenie Reumatyków ?
Rozejrzyjcie się wokół siebie, na pewno w najbliższym otoczeniu spotkacie reumatyków. Choroby reumatyczne atakują coraz większą grupę społeczeństwa .
Według najnowszych badań z powodu reumatyzmu cierpi co piąty Polak, co stanowi 19 % całej populacji.
Tak więc nie myślcie sobie, że ten problem was nie dotyczy; owszem dotyczy i to bardzo !
Pamiętajcie, na reumatyzm może zachorować każdy, bez względu na wiek .
Częstochowskie Stowarzyszenie Reumatyków i Ich Sympatyków prowadzi działalność pożytku publicznego. Głównym naszym celem zawartym w statucie jest wszechstronna pomoc osobom ze schorzeniami reumatycznymi. Mamy wiele planów, aby działalność naszego Stowarzyszenia chociaż trochę wspomogła życie reumatyków, ludzi tak ciężko doświadczonych przez los.
Ile z nich uda się zrealizować, a ile pozostanie w sferze marzeń zależy także od Państwa !
DLATEGO PROSIMY O POMOC FINANSOWĄ
Częstochowskie Stowarzyszenie Reumatyków i Ich Sympatyków będzie wdzięczne za każde wsparcie prosimy o wpłaty na nasze konto w AliorBank
numer :72 2490 0005 0000 4500 6218 2290
DAROWIZNA
Zgodnie z definicją kodeksu cywilnego ( art.888 ) ; darowizna jest to forma umowy, w której darczyńca zobowiązuje się do bezpłatnego świadczenia na rzecz obdarowanego kosztem swojego majątku. Darowizna może być dokonana przez osoby fizyczne , i osoby prawne ( przedsiębiorstwa ). Darowiznę można przekazać dowolnie wybranej organizacji. Aby skorzystać z ulgi z racji przekazania darowizny , należy zwrócić uwagę na cele, dla których wybrana organizacja została powołana (zapisane w statucie ), musi ona prowadzić działalność pożytku publicznego. Darowiznę można odliczyć od dochodu. Darczyńca może odliczyć do 6 % dochodu podlegającemu opodatkowaniu. Firmy mogą odliczyć do 10 % dochodu. Jeżeli darczyńca chce przekazaną darowiznę odliczyć w rocznym zeznaniu podatkowym, musi mieć dowód jej przekazania. Jeżeli są to pieniądze – darowizna musi być przekazana na konto organizacji, a darczyńca powinien zachować dowód wpłaty. Jeżeli są to dary rzeczowe – darczyńca musi mieć dowód jej przekazania (dokument w którym jest oszacowana jej wartość ). Zarówno darczyńca jak i obdarowany muszą złożyć do urzędu skarbowego deklarację CIT – D , w której podaje się informacje o dużych darowiznach poczynionych lub uzyskanych w roku podatkowym .
Zalety darowizny :
- możliwość odliczenia darowizny od dochodu stanowiącego podstawę opodatkowania
- pomoc i wsparcie dla naszego Stowarzyszenia
- przekazanie darowizny nie wymaga dużych nakładów pracy.
POMOGLI JUŻ NAM: