Historia i cele

Częstochowskie Stowarzyszenie Reumatyków i ich Sympatyków zostało zarejestrowane w KRS dnia 12 listopada 2009 roku. Grupa inicjatywna zawiązała się wiosną tegoż roku po spontanicznej akcji w ochronie praw reumatyków .Wtedy to po raz kolejny została zagrożona możliwość leczenia się w Częstochowie chorych reumatycznie ponieważ los jedynego w mieście i w regionie oddziału reumatologii w szpitalu na Parkitce stanął pod znakiem zapytania.
W proteście została napisana petycja pod którą w krótkim czasie podpisało się 240 osób . Pismo zostało wysłane do Marszałka Sejmiku Śląskiego , Prezydenta Częstochowy i dyrekcji szpitala na Parkitce. Na ten temat ukazał się artykuł w lokalnym dodatku Gazety Wyborczej. Aby dalej móc  wspólnie walczyć o lepsze życie dla reumatyków grupa inicjatywna  podjęła szereg działań i w dniu 27 sierpnia 2009 r. odbyło się Zebranie Założycielskie a następnie po dopełnieniu szeregu formalności w KRS zarejestrowano nasze Stowarzyszenie pod numerem 0000341552
Częstochowskie Stowarzyszenie Reumatyków i ich Sympatyków prowadzi działalność pożytku publicznego , opierając się na pracy społecznej członków.

Ogólnym celem Stowarzyszenia jest udzielanie wszechstronnej pomocy osobom ze schorzeniami reumatycznymi (jak możemy przeczytać w statucie w rozdziale II) Pragniemy prowadzić działania ułatwiające reumatykom życie w społeczeństwie.

Nasze hasło brzmi: RAZEM IDZIE SIĘ LEPIEJ!!!

Niezmiernie ważna staje się integracja aby reumatyk nie czuł się gorszy i zepchnięty poza nawias społeczeństwa
Chodzi o wzajemną pomoc w szukaniu sposobów na znoszenie cierpień i ograniczeń spowodowanych przez nasze choroby. Naszym priorytetem jest OPTYMIZM POZWALAJĄCY ODNALEŹĆ RADOŚĆ ŻYCIA mimo przewlekłej i postępującej choroby.

Stowarzyszenie nasze będzie działać tak długo , jak długo będą ludzie poświęcający swój czas i fundusze dla innych ; tak więc będziemy się spotykać i wspierać próbując razem przejść trudną drogę życia reumatyka .

lipiec 2024
P W Ś C P S N
« cze    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa